TUHÝ PARFÉM

TUHÝ PARFÉM

Napsal: bonsavon.cz Publikováno v: RECEPTY Vytvořeno dne: 2015-07-05 Komentáře: 0

Jak se vyrábí tuhý nebo krémový parfém?

Tuhý parfém je nejvíc přirozenou formou pro aplikaci parfému na tělo. Kromě toho, tyto druhy parfému neobsahují alkohol, což je příznivé pro lidí s pokožkou citlivou na tuto látku; lze je používat i při opalování a jejich ingredience mají též pečující vlastnosti, které naši pokožku při opalování chrání. Jojobový olej je jeden z olejů nejvíce rezistentních vůči oxidaci, což z něj dělá nejlepší volbu pro výrobu tuhého parfému. Pro maximálně dlouhé zachování vůně tuhého parfému je nutné jej uchovávat na chladném místě, takhle zachová vůni po dobu až 1 roku. Tuhý parfém se aplikuje stejně jako běžný tekutý parfém - na zápěstí, na krk, za uši - kvůli zvýšené teplotě těchto míst. Kromě toho tuhý parfém můžete aplikovat také na konečky vlasů: jojobový olej je skvěle vyživuje, a parfém dodá vlasům příjemnou vůni.

Ingredience pro výrobu 15ml tuhého parfému:

10 ml Jojobový olej

2,5g   Včelí vosk

40-45kapek Esenciální olej nebo parfémový olej 

Návod

tuhy-parfum-3-x

Dezinfikujeme lihem veškeré nádobí a náčiní, které se chystáme použít. Odměříme jojobový olej a včelí vosk a roztavíme na vodní lázni. Odstavíme, a za stálého míchání trochu ochladíme. Po zchladnutí též za stálého míchání vlijeme parfémový nebo esenciální olej.

tuhy-parfum-2-xV případě, když nám při přidání parfému (oleje) směs ztuhne, můžeme nádobku znovu vrátit do vodní lázně (aniž bychom tuto lázeň znovu zahřívali) a mícháme do rozpuštění. Po rozpuštění nalijeme směs do připravené nádobky, necháme parfém ztuhnout a zhruba 14 dní vyzrát, a můžeme používat, uchovat nebo darovat náš nový tuhý parfém.

tuhy-parfum-1-x

Takto jednoduše můžete vyrobit vlastní tuhý parfém se směsí esenciálních olejů s aromaterapeutickými účinky nebo s oblíbenými parfémovými oleji.

Nádobky, ingredience, esenciální a parfémové oleje pro výrobu tuhého parfému můžete najít a zakoupit na ...

Klíčová slova:

Nechat komentář

Kontrolní kód