Ájurvédské přírodní mýdlo Třidóshi – Harmonie a rovnovaha

Výrobce: Bon Savon

Model: ÁJURVÉDSKÉ PŘÍRODNÍ MÝDLO * TRIDÓŠI – HARMONIE A ROVNOVÁHA *

Dostupnost: Na dotaz

Cena: 126,00 Kč
Tři dóši - základní princip Ájurvédy.
 
Krátký popis a doporučení pro určité typy Dóš - pro ty, kteří slyší o Dóšách poprvé.
 
Ájurvéda je nejstarší lékařskou vědou, "věda dlouhého života" - zhruba takto se dá její název přeložit.
 
Ájurvéda pohlíží na člověka jako na organickou součást Vesmíru. Lidské tělo, stejně tak jako Vesmír, sestává z 5 základních prvků: země, vody, ohně, vzduchu a éteru. Tělové tkáně jsou tvořeny kombinacemi těchto prvků. 
Těchto 5 stavebních kamenů tvoří 3 základní životní energie - Dóši:  Váta, Pitta a Kapha, které ve své řadě regulují činnost všech funkcí v lidském těle. Energie je potřebná k tomu, aby se tekutiny a živiny dostaly k buňkám a aby naše tělo vůbec fungovalo.
Dóši regulují všechny biologické a fyziologické procesy, všechny rytmy a pohyby, charakteristické pro náš organizmus. 
Tyto tři síly - Váta, Pitta a Kapha neustálé spolupracuji v lidském těle. Když jsou tyto síly v rovnováze, pak se člověk dobře cítí po duševní a zdravotní stránce. 
Váta je energií pohybu, Pitta je energií zažívání a Kapha "se stará" o "promazání" a strukturu těla.
Dóša je sanskrtské slovo, které v překladu znamená porucha.
Dle ájurvédy je nemoc porušením rovnováhy jedné, dvou nebo všech tří Dóš a první  podmínkou uzdravení člověka je pochopení tří Dóš. 

Každý člověk má již od narození zcela specifický a vyvážený poměr tří Dóš (tridóša), který se nazývá sanskrtským termínem prakrti (příroda nebo přirozenost). Když jsou tyto síly v rovnováze, pak se člověk dobře cítí po duševní a zdravotní stránce, ale vždy jedna z dóš je dominantní, druhá je zastoupena méně a třetí z nich má vliv nejmenší.

Dle Ájurvédy zdraví spočívá v rovnováze všech tří energií - toto je hlavní zásadou této vědy.

                                           ********

Dokonce i u těch jedinců, u kterých jedna z Dóš zřetelně převažuje, ostatní Dóši mohou někdy být nevyváženy a potřebuji pomoci přivést je do stavu rovnováhy. Mýdlo Tridóša pracuje se všemi třemi Dóšami a přináší rovnováhu těla, rozumu a duše.

Mýdlo je připraveno dle Ájurvédských receptur. Složení každého výrobku je vyvinuto s ohledem na typy Dóš (konstituce člověka).

Každá kostka mýdla je pečlivě a ručně vyrobena pomocí tradiční techniky výroby mýdla za studena a uležena po dobu více než 6 měsíců.

Mýdlo zdobeno pudrem z květů růže.

Doplňující informace: kvůli vysokému obsahu aktivních složek se doporučuje ověřit alergickou reakci organizmu - aplikovat mýdlovou pěnu na vnitřní povrch lokte, nechat 5 minut působit a dobře opláchnout. Pokud nemáte nepříjemný pocit jako pálení a svědění, pak mýdlo můžete s jistotou používat.

Složení: olivový olej LZS, voda, kokosový olej, kakaové máslo, ricinový olej LZS, palmový organický olej, mandlový olej; esenciální oleje: pelargonie, santal, bergamot; ryžový pudr, ájurvédské byliny: pudr z květů růže, amla, triphala; kyseliny: mlečná, citronová; červený jíl, medový pudr, hydroxid sodný.

Ingredients: Olea Europaea (Olive) Fruit Oil Virgin, Aqua, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil Virgin, Eaeis Guineensis (Palm) Organic Oil,  Prunus Dulcis (Almond) Kernel Oil, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil, Amyris Balsamifera (Amyris) Oil,  Oryza Sativa (Rice) Seed Powder/Flower, Citrus Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Rosa Centifolia (Rose) Flower Powder, Emblica Officinalis (Amla) Fruit Powder, Terminalia Chebula (Haritake) Fruit Powder, Terminalia Belerica (Bibitake), Lactic Acid, Citric Acid, Red Illite Clay, Mel (Honey) Powder, Maltodextrin,  Sodium Hydroxide.

Mýdlo je vhodné pro vegany.

Mýdlo 100% přírodního původu bez jakýchkoliv chemických přísad, barviv a vůní.

100% vysoce kvalitní přírodní ingredience.

Pozor: vzhled a barva mýdla se mohou lišit od fotografií, vzhledem k tomu, že při výrobě mýdla se používají pouze přírodní suroviny, a všechny technologické postupy se dělají ručně.

Hmotnost: +/- 140 g

Cena za 1 ks.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: