Kakaové máslo rafinované pellety

Výrobce: Výrobce EU

Model: KAKAOVÉ MÁSLO RAFINOVANÉ PELLETY

Dostupnost: Na dotaz

Cena: 55,00 Kč

Dostupné varianty:

* Hmotnost:

KAKAOVÉ MÁSLO

Kakaové máslo je tuhý nažloutlý rostlinný tuk, který vzniká lisováním rozdrcených pražených kakaových bobů. Získává se lisováním v hydraulických lisech, kdy vytéká z drceniny a je uchováváno v tuhé podobě. Kakaové máslo má jemnou čokoládovou chuť a vůni. Používá se v kosmetice a farmacii. 

Kakaové máslo je jedním z nejstabilnějších tuků, protože obsahuje vhodné antioxidanty zabraňující žluknutí a je možno jej uchovávat dva až pět let bez výrazné změny struktury. Navíc díky své jemné struktuře, příjemné vůni a změkčující povaze je vhodnou ingrediencí k výrobě kosmetiky.

Kakaové máslo se v kosmetice používá pro přípravu vlasových masek a zábalů, hydratačních mýdel a krému na obličej, pro ošetření rozpraskaných rtů, bradavek poškozených během kojení, při výrobě tělových másel, bomb do koupele, atd. Kakaové máslo je vhodné pro suchou, citlivou a podrážděnou pokožku, jeho hydratační a zvláčňující vlastnosti poskytují okamžitou úlevu poškozené oblasti. Nedoporučuje se na mastnou pleť, neboť zanechává mastný film na pokožce.

Teplota tání c. +35°C. Vyvarujte se přehřátí kakaového másla! 

Je všeobecně známo, že čokoláda stimuluje produkci endorfinů - hormonů radosti, které přispívají ke zlepšení nálady a celkové tělesné kondici, ale kromě toho čokoláda má také vynikající kosmetické vlastnosti. Díky svému složení kakaové máslo brání průniku škodlivých látek pokožkou, což je důležité zejména pro městské obyvatele. Další vlastností kakaového másla, kterou nesmíme opomenout, je jeho příznivé působení při regenerace poškozených kožních buněk; tohoto účinku můžeme využit již dnes po opalování. A samozřejmě, kakaové máslo zvlhčuje, zvláčňuje, omlazuje pokožku a dodává ji přirozený lesk a hebkost.

Použití ve vlasové kosmetice: čisté kakaové máslo obsahuje velké množství vitamínu F, který má regenerační vlastnosti, a hodně polyfenolů - antioxidantů, které pomáhají v boji se stresem a zpomalují stárnutí pokožky. Kakaové boby též obsahují velké množství kofeinu, který, jak je známo, aktivizuje krevní oběh, ve výsledku čehož se zvyšuje přítok kyslíku a vyživujících látek ke vlasovým folikulům a zrychlují se výměnné procesy.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže: